Покер — одна з найскладніших карткових дисциплін, в якій результат гри вирішує не стільки удача, скільки вміння й досвід окремого покериста. Яка б хороша карта не була б у новачка, найчастіше він нічого не зможе протиставити професіоналу. Освоїти покер не так вже й легко: одна справа запам’ятати комбінації, і зовсім інша — навчитися застосовувати їх на практиці та розробити свою стратегію гри.
На освоєння всіх секретів цієї карткової гри можуть піти роки, але не всі новачки готові стільки чекати. Часто вони звертаються за допомогою до спеціальних сервісів — школам покеру, які надають матеріал поетапно, рівномірно розподіляючи навантаження на учнів. Навчання в школі не здатне зробити з новачка профі вже на наступний день, але за кілька тижнів курсів можна домогтися впевнених успіхів.
Як вибрати школу
На сьогоднішній день сервісів, що пропонують навчання – величезна кількість. Ключовими факторами при виборі школи залишаються формат подачі матеріалу, безпосередньо його якість, а також вартість. Рідкісні новачки готові викладати по 1000 доларів за кілька курсів, тим більше, якщо ці курси є базову інформацію, яку можна знайти і в загальному доступний. На даний момент найбільшою популярністю користуються п’ять покерних шкіл:
- Freestylepoker;
- Smart-Poker;
- PokerAbility;
- PekarStas;
- «Академия Покера».
У кожної з них свої умови, свої сильні і слабкі сторони. У деяких з них можна знайти також безкоштовні курси або різні акції. Але всіх їх об’єднує одне — вони обіцяють зробити з новачка справжнього профі.
Критерії вибору покер школи
Перше, на що слід звертати увагу — формат проведення навчання. Деякі сервіси готові запропонувати лише відеоматеріали, які новачкам будуть даватися важко. Величезне число незнайомих слів і термінів можуть заплутати і звести всю цінність нової інформації до нуля. Перевагу варто віддавати занять по скайпу, де тренер виступає з перед аудиторією і наочно демонструє матеріал пройденого курсу за картковим столом. Ще краще — вибирати індивідуальне навчання, але такий формат може обійтися в кілька сотень доларів.
Ще один важливий фактор — адаптивність курсів під певний рівень гри. Покеристи, що грає на NL200, навряд чи буде цікаво освоєння бази, так само і навпаки, новачок рідко зрозуміє «постфлопі в 3бет», «ініціативу» або «рейжений банк». Тому курси повинні бути розподілені за рівнем учнів, в іншому випадку, це може виявитися марною тратою коштів.
Формат надання бази — також дуже важливий критерій. Є школи, які пропонують базове навчання тільки по відео, після чого вже на курсах розбираються більш тонкі питання. Для новачка такий формат не зовсім вигідний, хоча і дозволяє заощадити на покупці базових курсів з тренером.
Оплата навчання
І останнє — форма оплати і вартість курсів. Цінова політика у кожної школи своя, але, якщо брати в середньому — вартість за курси для новачків становить близько 30 доларів. Більш поглиблений матеріал або індивідуальні заняття з тренером обійдуться в 100-200 у.о. Часто на сайтах шкіл можна побачити фразу «Безкоштовно», але не варто сприймати її буквально. Безкоштовний тест-період пропонують лише поодинокі сервіси (дійсно пропонують), інші — лише просувають партнерську угоду з певними покеру румами. Учневі пропонується зареєструватися по реферального посилання, зробити депозит, і набити вказаний рейк. Перевагу краще віддавати прямій формі оплати.