Кращі комбінації в покері

карты

Основна мета в покері — зібрати максимально сильну комбінацію, яка буде старше, ніж у усіх інших учасників роздачі. У найбільш популярній покерній дисципліні, Техаському Холдемі, існує 10 варіантів комбінацій. Вони утворюються з двох кишенькових карт гравця і п’яти загальних, що викладаються на борд. Інакше кажучи, для складання виграшної п’ятикарткової комбінації можна використовувати кращі поєднання з семи доступних карт.

При незнанні, як формуються комбінації покер стає грою без сенсу. Нерозумно і небезпечно сідати за стіл, не розуміючи, як правильно складати виграшні набори карт. Тому починаючому гравцеві вкрай важливо розібратися у цьому питанні і запам’ятати існуючі комбінації на першому ж етапі вивчення правил покеру.

правила покера

Список комбінацій покеру

Щоб зібрати виграшне поєднання, гравець використовує дві видані йому карти і ті, що лежать на столі. Чим складніше сформований набір, тим сильніше комбінація і, відповідно, вище шанси на перемогу. Розглянемо можливі варіанти карткових поєднань, розташувавши їх за старшинством:

Старша карта

Найбільш слабка комбінація, яка може бути у гравця. По суті, це просто найстарша карта на руках або на борді. Старшинство визначається за зростанням карткових номіналів — від двійки до туза. Виграти з такою комбінацією можливо тільки у тому випадку, якщо ніхто з опонентів не розкрив сильнішу руку. При наявності однакових карт у двох гравців порівняння йде по наступній карті. Максимально високі шанси на перемогу мають туз або король. Правило старшої карти, так званий кікер, застосовується для визначення переможця при інших рівних комбінаціях з використанням менше 5 карт.

Пара

Це дві карти одного номіналу (наприклад, дві вісімки або пара дам). Найстарше поєднання — пара тузів, наймолодше — дві двійки. Переможець визначається за старшинством пари. Чим старше пара, тим вона сильніше. Якщо у обох учасників на руках пари однакової гідності, порівняння йде по другій і третій карті.

Дві пари

Це комбінація, скомпонована з двох пар різного рангу. Наприклад, дві трійки і два валета. Порівняння двох пар, зібраних у опонентів, відбувається за старшинством найвищої з них. Якщо у обох гравців на руках однакові пари, переможця визначає кікер, п’ята карта.

Трійка (сет або трипс)

Три карти одного значення (наприклад, три четвірки, три короля). Трійка — досить сильна комбінація. Вона може бути утворена з кишенькової пари і карти на постфлопi (сет). Якщо ж комбінація збирається з однієї кишенькової і двох карт на флопі, то така рука називається трипсом. Порівняння двох сетів проводиться за номіналом карт. Старшинство однакових трійок визначає кікер. Трійка має хороший потенціал на подальший розіграш. Так, приєднання до сету пари утворює одну з найсильніших комбінацій — фул хаус, і гравець отримує високі шанси на безумовну перемогу.

Стріт

П’ять карт різної масті, збудовані по порядку, називаються стріт. При цьому туз може бути зарахований, як наймолодша карта, одиниця, так і найстарша. Найменший стріт в покері — це туз, двійка, трійка, четвірка і п’ятірка. Найстарший — десятка, валет, дама, король, туз. Переможний стріт визначає карта найвищої гідності.

Флеш

П’ять карт будь-якого номіналу, але однієї масті. При наявності двох однакових комбінацій у гравців, переможця визначає старша карта. Якщо вона загальна, порівняння триває по другій і третій карті.

Фул хаус

Це три карти одного номіналу і дві іншого (трійка і пара). У дослівному перекладі з англійської назва комбінації звучить, як «повний будинок». Однак в російськомовному покерному ком’юніті зазвичай використовується транскрипція. Якщо фул хаус зібраний відразу у декількох гравців, то старшинство комбінації визначається по трійці. При однакових трьох картах порівняння йде по парі.

Каре

Чотири карти одного рангу (чотири шістки, чотири дами). Якщо каре зібрали кілька опонентів, то перемагає учасник з картами більш високого номіналу. У разі, коли каре викладається на столі, то старшинство визначається по кікеру на руках у гравців.

Стріт-флеш

Це п’ять карт однієї масті, що йдуть по порядку. Наприклад, від туза до п’ятірки і т.д. У разі, якщо картковий ряд завершується тузом, то це буде вже інша, найсильніша комбінація — роял флеш. Старшинство стріт флеша у двох гравців визначається по карті найвищого рангу.

Роял-флеш

П’ять карт однієї масті від десятки до туза. Найвища і рідкісна комбінація. По суті, це одномасний старший стріт, який дуже складно зібрати. В окремо взятій роздачі він може бути тільки один, а значить, гравець з роял флешем на руках здобуває гарантовану перемогу. Єдиний виняток, коли ця комбінація зібрана на постфлопі. Тоді усі учасники ділять банк між собою.

Для кращого запам’ятовування покерних комбінацій, новачкам рекомендується зробити кольоровий роздруківку з фото можливих карткових поєднань і тримати її завжди під рукою. Ще один варіант — розмістити таку картинку на робочому столі ПК або смартфона.